امروز پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397
هفته چهارم لیگ قهرمانان – استادیوم عبدالله بن خلیفه دوحه
دوشنبه 21 فروردین 96 – ساعت: 20
لخویا قطر 2 – استقلال خوزستان 1
گل: نام تائه هی (35)، المعز علی (43) برای لخویا - آلویس نانگ (9) برای استقلال
داور: احمد الکاف
کمک داوران: حمد المیاحی و ابوبکر العمری
اخطار: کریم بوضیف (لخویا) – محمد طیبی، دانیال ماهینی، ابوالفضل علایی (استقلال)
تماشاگر: دو هزار نفر
 
لخویا قطر: قاسم برهان، خالد رضوان، محمد موسی، احمد یاسر، خالد مفتاح، لوئیس مارتین، کریم بوضیف، اسماعیل محمد، نام تائه هی، علی عفیف (2+90- عبدالرحمن محمد) و المعز علی (1+90- عاصم مادیبو)
سرمربی: جمال بلماضی
 
استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، پیمان شیرزادی، عقیل کعبی، محمد طیبی، دانیال ماهینی (56- مهدی زبیدی)، فرشاد سالاروند (74- ابوالفضل علایی)، سلمان بحرانی، مهدی مؤمنی، حسن بیت‌سعید، آرش افشین (68- مصطفی ماهی) و آلویس نانگ
سرمربی: سیروس پورموسوی
 
خلاصه بازی
تیم فوتبال استقلال خوزستان متحمل اولین شکست در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد.
 
استقلال خوزستان در غیاب علی‌اصغر عاشوری مصدوم به دیدار لخویا قطر رفت و بازگشت آلویس نانگ به ترکیب آبی‌پوشان از نکات مهم ترکیب این تیم بود تا استقلالی‌ها با تکیه بر مثلث تهاجمی بیت‌سعید، نانگ و افشین در پی رسیدن به دروازه تیم میزبان باشند.
 
تیم لخویا قطر هم که چند بازیکن مثل یوسف العربی، یوسف المساکنی، چیکو فلورس و محمد عبدالله را در اختیار نداشت، برای کسب سه امتیاز خانگی و رسیدن به صدر جدول گروه دوم به میدان آمد.
 
بازی در دقایق ابتدایی متعادل دنبال می‌شد تا اینکه استقلال خوزستان در دقیقه نهم از اولین موقعیت خطرناک یک گل ساخت و آلویس نانگ روی ارسال بیت‌سعید دروازه میزبان را گشود. استقلالی‌ها پس از زدن این گل بازی را در نیمه زمین خودی دنبال کردند تا ضمن دفع فشار بازیکنان لخویا دست به ضدحملات سریع بزنند.
 
بازیکنان لخویا که پس از پذیرش گل روی به بازی هجومی آورده بودند، در دقایق 15 و 19 دروازه استقلال خوزستان را تهدید کردند اما دو واکنش مناسب از وحید شیخ‌ویسی باعث ناکامی قرمزپوشان لخویا شد. استقلالی‌ها هم در دقیقه 29 دروازه حریف را تهدید کردند که ضربه افشین توسط قاسم برهان برگشت داده شد و یک دقیقه بعد ضربه لوئیس مارتین به تور کنار دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد.
 
حملات افزایش یافته‌ی تیم لخویا قطر در ده دقیقه پایانی نیمه اول به ثمر نشست و این تیم دوبار با محوریت نام تائه هی بازیکن کره‌ای خط میانی‌اش موفق به گشودن دروازه استقلال شد. این هافبک کره‌ای ابتدا با یک ضربه فنی و زیبا دروازه شیخ‌ویسی را گشود و در فاصله دو دقیقه مانده به پایان نیمه اول نیز توپ ارسالی وی با دفع ناقص شیخ‌ویسی و برخورد توپ به المعز علی تبدیل به گل دوم شد تا استقلال خوزستان نیمه اول را بازنده راهی رختکن شود.
 
در ابتدای نیمه دوم، شیخ‌ویسی ضربه المعز علی را به کرنر فرستاد و در دقیقه 51 نیز شوت پای چپ نام تائه هی به بیرون رفت. آبی‌پوشان خوزستانی در دقیقه 55 اولین خطر جدی را در این نیمه روی دروازه لخویا ایجاد کردند و در پی پرتاب اوت بلند پیمان شیرزادی و خروج اشتباه قاسم برهان دروازه‌بان قطری‌ها می‌توانستند به گل برسند اما مدافعان لخویا این خطر را دفع کردند.
 
بازیکنان لخویا با وجودی که یک گل از استقلال پیش بودند، در نیمه دوم دست به دفاع مطلق نمی‌زدند و در پی رسیدن به گل سوم بودند تا پیروزی خود را قطعی کنند و استقلالی‌ها نیز مترصد خلق موقعیت برای زدن گل مساوی بودند. 
 
در ادامه مسابقه، ضربه سر المعز علی در دقیقه 62 با اختلاف اندکی از بالای دروازه استقلال گذشت و شوت پای چپ مهدی زبیدی بازیکن تعویضی استقلال در دقیقه 70 فضای بالای دروازه تیم لخویا را شکافت. در دقیقه 74 نوبت به هنرنمایی شیخ‌ویسی رسید و دروازه‌بان استقلال با دو واکنش سریع در مقابل نام تائه هی و المعز علی ایستادگی کرد تا مانع از به‌ثمر رسیدن گل سوم تیم میزبان شود.
 
دروازه‌بان استقلال در دقیقه 81 خطر بعدی میزبان را دفع کرد و شوت نام تائه هی را برگشت داد و در دقیقه 82 ضربه آکروباتیک دیدنی المعز علی با واکنش تماشایی شیخ‌ویسی راهی کرنر شد. موقعیت تک‌به‌تک المعز علی در دقیقه 90 که با ضربه زمینی این بازیکن از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت، آخرین فرصت گلزنی این بازی بود که تبدیل به گل نشد تا این مسابقه در نهایت با نتیجه دوبریک به‌سود لخویا تمام شود و این تیم به صدر جدول گروه دوم صعود کند.
 
شرح گل‌ها
0-1 (استقلال): حسن بیت‌سعید از سمت چپ خط دفاعی تیم میزبان حرکت کرد و توپ را به درون محوطه جریمه فرستاد تا آلویس نانگ پس از کنترل توپ با ضربه پای راست توپ را به تور دروازه لخویا بدوزد و شادی را به اردوی آبی‌های خوزستان بیاورد.
 
1-1 (لخویا): نام تائه هی بازیکن کره‌ای تیم لخویا پس از تصاحب توپ و دریبل سلمان بحرانی با یک ضربه فنی و زیبا از روی خط هجده قدم توپ را وارد دروازه استقلال خوزستان کرد.
 
2-1 (لخویا): در پی حرکت ترکیبی بازیکنان لخویا از یک ضربه کرنر و سانتر ارسالی نام تائه هی، وحید شیخ‌ویسی دروازه‌بان استقلال خوزستان توپ را مشت کرد اما توپ به المعز علی بازیکن لخویا برخورد کرد و به درون دروازه آبی‌پوشان چرخید.
لخویا 2 – استقلال 1؛ اولین باخت آسیایی استقلال

ثبت سیستمی

 

 

دریافت فایل اکسل

تصاویر هفته

نتایج مسابقات استانی

 

 

ارسال اخبار شهرستان ها

مدارس فوتبال

 

سایت های مرتبط

 

 

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید سایت

                                                                                       
  
               پشتیبانی فنی : واحد انفورماتیک هیأت فوتبال استان خوزستان
 
 
                        ***  کپی برداری از مطالب و تصاویر سایت، با ذکر منبع بلامانع است ***